Додељена признања "Дискоболос" за достигнућа у ИТ сектору

25.12.2013

1. Производња и Пројектовање победник и 3 признања

ТелеГроуп Београд - Пројекат дигитализације главне станице Пошта НЕТ - Аутори: тим Поште НЕТ и Александар Стојановић, ТелеГроуп

ЦОМИНГ - Цомпутер Енгинееринг - Пројекат виртуелизације и Цлоуд Цомпутинга - Аутори: Цоминг тим

Универзитет Сингидунум - Додатак за мрежно повезивање ЦрyпТоол2 симулационих окружења - Аутори: Саша Адамовић, Марко Шарац, Младен Веиновић, Милан Милосављевић и Александар Јевремовић

Академија Филиповић - еБиблиотека - Аутор: Бранислав Филиповић

У свечаном амбијенту Старог Двора и присуству великог броја домаћих и страних гостију представиле су се многе државне институције Србије као и значајне компаније и образовне институције наше земље, али и гости из Црне Горе, Бугарске, Босне и Херцеговине, Шпаније, Турске, Грчке, Македоније и Белгије.

Церемонију је отворио госп. Андреја Младеновић, члан привременог већа Скупштине града Беграда а потом је госп. Ђорђе Дукић, председник ЈИСА уручио посебна признања МУП-у Србије за допринос развоју е-Управе, као и Министарству информационог друштва Црне Горе и Министарству просвете Црне Горе за изванредне резултате спровођења европске информатичке сертификације запослених у Влади Црне Горе по моделу ЕЦДЛ донираном од стране Европске делегације у Подгорици. Посебно признање Гранд приx ЕЦДЛ за 2013.г. уручено је градоначелнику општине Карпош-Скопље, госп. Стевчу Јакимовском за највећи пројекат ЕЦДЛ обуке запослених у управи Македоније. “Овим је недвосмислено потврђен пут прилагођавања европским стандардима у нашем региону” - истакао је у поздравном говору председник ЈИСА, Ђорђе Дукић и додао: ”Жири ЈИСА - Јединственог информатичког савеза Србије, формиран у сарадњи са Цоунцил оф Еуропеан Профессионал Информатицс Социетиес (ЦЕПИС), Еуропеан Ецономиц Цхамбер оф Траде (ЕЕИГ), Цоммерце анд Индустрy, регионалним привредним коморама, информатичким асоцијацијама и великим бројем домаћих експерата, прегледао је око стотину приспелих остварења у категорији главних награда и исто толико за категорију специјалних признања да би утврдио овогодишње номинације и победнике. На овај начин признање Дискоболос већ 19 година врши функцију размене ИКТ искуства у региону, подстиче и популарише најквалитетнију реализовану праксу у разним категоријама примене информационих и телекомуникационих технологија.”

Церемонију уручења признања Дискоболос отпочео је госп. Керим Алириза, председник управног одбора Европске привредне коморе и члан овогодишњег жирија ЈИСА, наставио госп. Небојша Васиљевић, помоћник министра спољне и унутрашње трговине и телекомуникација Србије, а завршио Ђорђе Дукић, председник ЈИСА